Aplikacje ciążowe

Jeszcze przed ciążą korzystałam z programu, który pomagał mi określić dni płodne i długość cykli. Rysował super wykresy oraz pozwalał na dodanie notatek typu dziś były przytulaski :). Dzięki temu i własnej obserwacji mogę powiedzieć z ograniczoną pewnością, że Gabi została poczęta 15 października.
 Na początku ciąży zastanawiałam się jak to się liczy w miesiącach, tygodniach, dniach? Co się dzieje z dzieckiem w każdym tygodniu ciąży? Z pomocą przyszły mi aplikacje ciążowe na mój telefonik :). 
Dwa programy ciążowe pozwalają mi na określenie dokładnie wieku ciąży (wg ostatniego okresu), pokazują zdjęcia maluszka na tym etapie rozwoju i dość obszerny opis co właściwie teraz się dzieje. Jeden z nich pokazuje nawet czas do porodu obecnie 4 miesiące 1 dzień 9 godzin i 37 minut :). Widzę ile dziecko powinno ważyć i jak duże jest. Dlaczego korzystam z dwóch? Jeden pokazuje zdjęcia bardzo realistyczne, ale nie można podejrzeć co będzie działo się w następnym tygodniu. W każdą niedziele niecierpliwie zerkam jak Gabi może teraz wyglądać. Same zobaczcie jakie to słodkie :). 


Asystent ciążowy 
To zrzut ekranowy mojego programu tak pewnie wyglądają stópeczki Gabi :). 


 Drugi zapewnia przejrzenie całej zawartości i tego co będzie się działo, ale stosuje rysunki zamiast zdjęć. Tak więc mam dwa i stanowią niezłą ściągawkę. Wszyscy się dziwią, że umiem dokładnie odpowiedzieć, który to tydzień i dzień ciąży :]. Womanlog pregnancy


Co u Nas? Humor dzięki progesteronowi to prosta malejąca. Obecnie jem czekoladę, ale jeszcze nie odczuwam endorfin. A Wy jakie macie sposoby na gorsze dni? Gabi odzywa się wieczorami i rano. Chyba jest lepiej bo już nic nie boli. Jednak zaciekawiło mnie to, że Mała woli przebywać po prawej stronie mojego brzuszka. Ta część jest ewidentnie większa od pozostałej, ciekawe czy nóżki prostuje, a może to główka? Ważne, że brzuszek nie jest już taki twardy i chyba zdrowiejemy :). 

2 komentarze:

 1. witaj mój maluszek prawie cały czas znajduje się po prawej stronie główką do dołu, codziennie czuje identyczne kopniaczki tylko po lewej stronie a po prawej główkę... ja też po wizycie u lekarza dostałam magnez i zalecenie leżenia bo też mi często twardnieje brzuszek... a Tobie co dokładnie lekarz powiedział na twardnienie brzucha???
  bojakochamtenstan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to bardziej skupił się na tych skurczach niż na twardym brzuszku. Ja nie biorę magnezu. Przepisał mi progesteron i nospę fortę, a wcześniej żelazo. U mnie jak tylko pojawia się lekki ból brzuszek twardnieje.

   Usuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail