Bliżej niż dalej

Dziś 140 dzień mojej ciąży czyli bliżej niż dalej!!!

Mała rozwija się dobrze. Na poprzednich usg lekarz wykonał badanie przezierności karku i pomierzył kość udową i wszystko jest w najlepszym porządku. Nie ma nic cudowniejszego niż ujrzeć swojego Maluszka na usg. W 12 tygodniu była podobna do misia i tak śmiesznie "skakała" po brzuszku. W 16 tygodniu stopy były bardzo blisko główki, aż z przerażeniem spytałam lekarza czy to normalne. Podczas badania zobaczyłam jak śmiesznie rusza palcami u stóp. Gabi każde usg zniosła dzielnie i nawet za dużo nie przeszkadzała Panu doktorowi. Grzecznie czekała aż skończy badania. Chyba lubi jak mój gin ją chwali. Może dlatego, że facet ma fajny głos i działa na mnie kojąco. W 20 tygodniu widać było już wszystko łapki w każdej po 5 paluszków, stopy, kręgosłup i piękny profil naszej Córy. W dodatku rozbawiła lekarza bo miała nóżki po turecku. Nasz Pan doktor nagrywał każde usg, jednak ku mojej wielkiej rozpaczy te z 20 tygodnia nie nagrało się :(. Prawdopodobnie za szwankowała płyta. Jedyne pamiątki po tym badaniu to zdjęcie stópki i "bułeczki" potwierdzającej płeć. Cieszę się, że P. był ze mną na tym badaniu. Widziałam jaką przyjemność mu sprawia oglądanie potomka. Wiem już, że nie odpuści żadnego usg. Niestety nie udało się podejrzeć Malutkiej na usg 4d. Odwróciła się do nas pleckami. Dlatego czekam z niecierpliwością na następne usg. 

Zastanawiam się do kogo będzie podobna. Czyje będzie miała oczka. Oboje z mężem mamy niebieskie, ale moi rodzice, mama zielone, a tato piwne. Ciekawe jaki kolorek dostanie Gabi. Jaką Mała będzie miała cerę, czy moją arystokratyczną z pieprzykami, a może tatusia, który cudnie się opala. Czyj charakter będzie miała, mój wybuchowy, a może męża- ostoja spokoju. W końcu jaki kolor włosków odziedziczy mój blond czy męża ciemne. To wszystko będziemy wiedzieć 7 lipca to przewidywany termin przyjścia na świat Gabrieli, a może troszkę wcześniej podejrzymy coś na usg.  Już czuje, że Gabi to bardzo spokojne dziecko nie obija mi (jeszcze) żeber. Może dlatego, że ja staram się panować nad emocjami i rzadko się denerwuje. Choć na początku dała mi popalić. Miałam mdłości i chorowałam W każdym razie następna wizyta 13 marca, już nie mogę się doczekać. 

Dlaczego Gabi? Już piszę :). Jak wspomniałam imię dla chłopca miałam przygotowane. Miał być Jan po moim tatku. Dziewczynki trochę nie przewidziałam. Wybrałam to imię bo bardzo dobrze mi się kojarzy. Uwielbiałam aktorkę Gabrielę Kownacką, szczególnie za postać Anki z Rodziny Zastępczej, a także za sposób bycia. Praktycznie widziałam każdy film z jej udziałem i zawsze wywierała na mnie nie lada wrażenie. Druga postać nosząca ta imię jest fikcyjna, ale strasznie ją lubie. To Gabrielle Solis z Gotowych na Wszystko. Po za tym zdrobniała forma Gabrieli strasznie mi się podoba :). 

A co przede mną? Muszę umówić się do szkoły rodzenia i skompletować kolejne elementy wyprawki. Niebawem napiszę kilka słów o szafach i łóżeczkach :). 

1 komentarze:

  1. Nasz Maks przez całą ciąże Nam się nie pokazał :) Zawsze chował buźkę za rączkami lub nóżkami.. :) Dlatego już nie mogę się doczekać aż go zobaczę bo jestem niesamowicie ciekawa jak będzie wyglądał i do kogo będzie podobny... :)

    OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail