Być Eko

Co to znaczy być eko? 

Moim zdaniem być eko to przede wszystkim nie szkodzić środowisku.  

Czy EKO=TANIO?

 W przypadku produktu o którym chcę napisać na pewno. Mowa o orzechach piorących. Dlaczego tanio? Zaletą orzechów piorących jest ich wydajność, a tym samym niższe koszty prania i mycia.Szacuje się, że przy 2-3 praniach tygodniowo czteroosobowa rodzina zużywa zaledwie kilogram łupin w ciągu roku. 0,5kg takich orzechów kosztuje 18zł. 

Łupiny zawierają saponinę, która jest naturalnym detergentem. Orzechy są bezpieczne dla alergików i bezzapachowe. Pranie za ich pomocą jest w 100% ekologiczne. Nie niszczą tkanin i powodują, że płyn do płukania staje się zbędny. Do prania potrzebujemy kilka przepołowionych skorupek, a przy praniu do 60 stopni te same orzechy można wykorzystać nawet 3 razy. Przy silnych zabrudzeniach i do białych rzeczy należy wspomóc orzechy i dodać sody. 

Orzechy mają też wiele innych zastosowań m.in. mycie włosów, kąpiel zwierząt, mycie naczyń itd. Soda ma też inne zastosowania np. do mycia fug czy odświeżenia zapachu w lodówce. Stary sposób: połówka cytryny na spodeczku wypełnionym sodą.
W przeciwieństwie do stosowanych w gospodarstwach domowych środków czyszczących, piorących soda nie jest szkodliwa dla organizmu człowieka, ponieważ nie grozi poparzeniem ani zatruciem oparami.

Produkty o których wspominam można kupić TU . Będę używała orzechów do prania naszych rzeczy, a później ciuszków Gabi. A Wy chcecie być eko?

1 komentarze:

  1. Zainteresował mnie ten temat bardzo, ale jakoś nie mogę się przekonać do prania w orzechach . Próbowałaś już coś wyprać? Czy to w ogóle pierze?

    OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail