Fotelik

Wybór fotelika jest niezwykle ważny. Względy bezpieczeństwa Maluszka są priorytetem dla wszystkich rodziców dla nas również. Do tej pory rozważałam jedynie zakup fotelików Maxi Cosi. Może dlatego, że są najpopularniejsze i producenci udostępniają adaptery umożliwiające zamocowanie do stelaża wózka. Stanęłam przed wyborem trzech modeli: Maxi Cosi Pebble, Maxi Cosi CabrioFix, Cybex Aton 2. Wszystkie modele umożliwiają zakup bazy isofix. 


Maxi Cosi Pebble 


Fotelik posiada sygnalizację świetlną i dźwiękową potwierdzającą prawidłowy montaż na bazie FamilyFix. W dodatku baza może służyć fotelikowi Pearl w kolejnej kategorii wagowej dzięki czemu z jednej bazy korzystamy do 3,5 roku życia dziecka. Ma fajne pasy, które delikatnie się podnoszą podczas zapinania dziecka i posiada wkładkę dla noworodka. 

Pebble przeszedł testy ADAC w 2010 i uzyskał same czwórki w kategoriach: bezpieczeństwo, obsługa, komfort, czyszczenie. Z bazą isofix poprawił noty w kategorii obsługa i dostał piąteczkę. 

MAXI COSI Cabriofix 


Jest bardzo podobny do tego wyżej dlatego nie będę rozpisywać się o jego funkcjach. Fotelik uzyskał takie samego rezultaty w testach jak Pebble również testowany w 2010 roku. 

CYBEX ATON 2 Lżejszy od konkurentów niedużo (liczbowo), ale jak wzięłam Maxi Cosi w jedną ręką, a Cybexa w drugą okazał się lżejszy i to sporo. Posiada innowacyjny system LSP. 

Ponieważ co czwarty wypadek samochodowy to uderzenie w bok auta, CYBEX postanowił maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo dla niemowląt, które zmniejsza ryzyko obrażeń. W wyniku optymalizacji systemu ochrony bocznej Cybex Aton 2 pochłania energię uderzenia w bardzo wczesnym stadium i aktywuje system LSP. Dzięki elastycznej konstrukcji Aton 2 pochłania pozostałą energię uderzenia i izoluje ją od dziecka. Elementy ochronne LSP można złożyć na stronie po której nie ma drzwi lub w przypadku, gdy jest zainstalowany fotelik w środku, obie strony można rozłożyć. Ten rozwój techniczny zapewnia dodatkowe 40% bezpieczeństwa w przypadku bocznego uderzenia podczas wypadku.

Posiada wkładkę podwyższającą wyjmuje się i już nasz maluszek siedzi głębiej :). Jest bardzo szeroki dzięki czemu dzieciaczkowi będzie komfortowo w kombinezonie czy z kocykiem. Jest to nowy model dlatego został przetestowany w 2012 roku. 
Uzyskał bardzo dobre wyniki: bezpieczeństwo 5, obsługa 4, substancje szkodliwe 5, czyszczenie 5 (są to wyniki z bazą isofix). 

Najwyższą notę w kategorii bezpieczeństwo w 2012r uzyskał Cybex Juno Fix (dla większych dzieci). Myślę, że to będzie kolejny fotelik Małej. Nasz wybór jest oczywisty :) CYBEX ATON 2. Uzyskaliśmy odpowiedz od dystrybutora, że pasuje w adaptery Maxi Cosi. W dodatku moja koleżanka korzysta z niego i strasznie go poleca. Cybex posiada daszek, zdejmowane pokrycie. Oddychającą tapicerkę i w komplecie wkładkę dla noworodka. Tylko jaki kolor?  

Classic Black


Rocky Mountain


Havenly Blue


Poppy Red


Natural-Khaki 


Violet Spring-PinkJaki byście wybrały? Ja myślałam o szaro czarnym. 

Dodatkowo chcemy dokupić bazę Aton Base-fix. Montowaną do zaczepów isofix w aucie. Nasze autko takie ma, a w dodatku służbowy samochód męża tez :). Poniżej film prezentujący fotelik, sposób montażu pasami, bazę aton base na pasy i tą która nas interesuję na zaczepy isofix. 
2 komentarze:

  1. Violet Spring-Pink najbardziej mi sie podoba ale ja mam hopla na punkcie fioletu :):) fotelik super :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fiolety i róże mi się przejadły :/

      Usuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail