Ściany w pokoju Gabi

Wiosna jest bliżej niż dalej. Jak tylko skończy się okres grzewczy chcemy przystąpić do prac związanych z pokoikiem Małej. Jeszcze przed ciążą wizualizowałam sobie pokój naszego dziecka. Zawsze myślałam o beżach i szarościach. Z czasem narodził się pomysł wytapetowania jedynej prostej ściany. Pierwsza koncepcja dotyczyła pasów. 
Wczoraj przyszły mi do głowy kropki :) i to nie tylko szare. 
Najbardziej zafascynowały mnie kropki o nierównomiernym rozmieszczeniu (obrazek 4). Wprowadzenie takich kropek do pokoiku Małej na pewno zwróci uwagę nie tylko gości, ale samej Gabi. Dzieciaki strasznie lubią kropki. Już widzę jak będzie pokazywała te kropeczki paluszkiem :). Po za tym kropeczki z tej ściany mogą się wkraść delikatnie na pozostałe np trzy na jednej, dwie nad łóżeczkiem itd. Po za tym są różnokolorowe więc będzie wszystko pasowało. Trochę obawiam się rezultatu kropeczek na ścianie z drzwiami. Niestety na pozostałych  trzech jest skośny dach. Sprawa do przemyślenia. Kropki by było efektownie muszą być na białej ścianie. Chyba, że zdecyduje się na beżowe lub szare. To wtedy trzy pozostałe mogą być właśnie w tym kolorze.  Z drugiej strony ściana może być delikatnie beżowa a kropki różnokolorowe. Wtedy trzy pozostałe ściany również będą beżowe. Tak właśnie rodzi się koncepcja kropek w pokoju Gabi można by rzec, że w bólach :). 

Po przeanalizowaniu tapet zdecydowałam się zrobić szablon na owe kropki. Hmmm tylko z czego? 
Do kropeczek dobrałam półeczki o takie : 
Półeczki będą pasować do kropek ze względu na kolory wewnątrz. Będę również pasować do mebli bo są białe na zewnątrz. Z beżem na ścianach będą wyglądać cudnie. 

Tak właśnie jawi mi się pokoik Gabi (trochę w chaosie). Nie będzie tak bajkowo jak się wydaje :). Biała podłoga i jasne ściany do tego ciemne łóżko rodziców. Czekam na opinie P. i zbieramy się do działania :)

1 komentarze:

  1. Witam skąd Pani wzięła szablon na kropeczki chodzi mi o zielona ścianę w białe kropki z góry dziękuje za odpowiedz

    OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail