Butelki

Kolejny punkt wyprawkowy :). Butelki ważna rzecz całe szczęście w porównaniu do innych wyprawkowych rzeczy  bardzo tanie. Czytałam i czytałam co tu wybrać. Dużo się mówi o butlach anty-kolkowych i na właśnie takie postawiłam. Chociaż tyle ile butelek tyle opinii. Zrobiłam sobie mini ranking. Najpierw zaczęłam od znajomych mam, później od blogowych, a na końcu zostawiłam sobie nowości. Tym sposobem wyłonił się obraz faworytów :). Postanowiłam zakupić butle sprawdzonej firmy Avent. Moje siostrzenice jadły z nich jak opętane i to były ich ulubione buteleczki. Avent w serii natural zastosował płatki w smoczku, które powodują giętkość i gibkość. Posiada system antykolkowy z podwójnym zaworem. Nie zawiera Bisfonelu A. To tyle od producenta. Co mówią mamy? Wygodniejsza od poprzedniczki, smoczek bardzo mięciutki  dzieciaki nie krztuszą się przy picu wody. Wada? Zaleta? Trzeba ją trzymać pionowo. Opinie, które wyczytałam w necie ogólnie o butelkach Avent, że się rysują i rozwijają się bakterie na dnie. Jak sobie przypominam rzeczywiście butelki moich siostrzenic były strasznie porysowane. Co do tych bakterii nie mam pojęcia. Po za tym to nowy model, więc może wyeliminowano ten problem?

AVENT NATURAL


Dr Browns- nie znalazłam konstruktywnych negatywnych opinii, a wręcz przeciwnie wszystkie mamusie chwalą te buteleczki. Wady: ciężkie do umycia. Zalety eliminuje kolki podobno u większości dzieciaków. Mleczko czy herbatka wolno płyną dlatego dzieciaczki więcej zjadają. Ogólnie butelki polecane przez mamy. Pytanie tylko standardowa czy szklana? Hmm chyba standardowa, ponieważ wiadomo nie stłucze się. Pozostaje kwestia wyboru kształtu z szeroką szyjką czy zwykła? Wg mnie wąska szyjka nie ma znaczenia przy dokarmianiu dziecka mlekiem mamy, przy mleku modyfikowanym ważna jest ta szersza szyjka łatwiej dozować mleczko. Smoczki w obu butelkach nieznaczenie się różnią, który lepszy? 

DR BROWNSTe dwie buteleczki tzn Avent i Dr Browns to pewniaki. Trzecia buteleczka to kwestia wyboru między znaną już mamom Tommee Tippee, a firmą Chicco (nawet nie wiedziałam, że produkują butelki). Ta pierwsza posiada system anty-kolkowy  rurkę odpowietrzająca  która dodatkowo wskazuje czy pokarm ma odpowiednią temperaturę  Pokazuje kolor niebieski gdy mleko ma odpowiednią temperaturę, a różowy gdy jest za wysoka. Opinie jak zwykle podzielone. Wydaje mi się, że w większości bobaskom nie pasowały te buteleczki (wg wpisów mam) aczkolwiek produkt godny uwagi. W końcu nie wszystkie dzieci są takie same może naszej kochanej Córeczce akurat ta butelka podpasuje? 

BUTELKA ANTY KOLKOWA

Kolejna buteleczka to produkt firmy Chicco. Wyczytałam o niej w jakiejś gazecie, która zachwalała fenomen ukośnego smoczka. Dzięki takiemu rozwiązaniu smoczek pozostaje wypełniony mlekiem, a co z kolei zapobiega kolkom, czkawkom. Propozycja bardzo ciekawa tylko czy rzeczywiście tak rewelacyjna jak zachwala producent?

CHICCO STEP UP 1


Podsumowując najchętniej kupiła bym wszystkie, oczywiście każda jest bezpieczna bez Bisfonelu A. Większość mam poleca Avent, ale czy to nie wynika z faktu, że jest to najpopularniejsza firma, więc jest najwięcej opinii. Dr Browns na pewno znajdzie się w repertuarze butelkowym Małej. Co do dwóch pozostałych to zaczęły mnie bardziej interesować niż Avent. Sama się zagubiłam w tym wyborze. Jestem zadowolona, że zwężałam sobie zakres poszukiwań. Drogie mamy może jakaś podpowiedź :) ?

Nie bez znaczenia jest również wybór laktatora z tego co się orientuje dużo mam prędzej czy później decyduje się na zakup tego cuda. Ja rozważam zakup pomiędzy dwoma firmami Medela i Tommee Tippee. Ja stawiam na elektryczny, jakoś nie wyobrażam sobie tego pompowania :). Choć mam cichą nadzieję, że wcale nie będę potrzebować laktatora. Niestety to spory wydatek.... 

1 komentarze:

  1. Ja dostałam na targach butelkę antykolkową MAM, ale testować będę dopiero od sierpnia. Pozdrawiam.

    http://www.mambaby.com/uk/the-products/info-bottles--cups/mam-anti-colic-160ml-539-26959-uk.html

    OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail