Ciąża bezpieczna w aucie!

Witam :) My niestety ciągle chorujemy jednak jest już dużo lepiej. Jęczmień pomału schodzi i ogólnie nastrój powraca :). Korzystając z leniwych chwil na kanapie zrobiłam listę zakupów dla Małej. Wybrałam praktycznie wszystko dosłownie od A do Z. Te mniej potrzebne rzeczy i te bardziej, gadżety i inne cudeńka. Oczywiście wszystko zweryfikujemy jak tylko Gabi przyjdzie na świat. Moją głowę zaprząta jeszcze jeden problem. Przed chorobą miałam kilka rzeczy do załatwienia, co wiązało się z krótkimi wyjazdami autem. Kręcę się tylko po mieście dziennie to ok 10 km. Planuje tez dalsze wyjazdy. W związku z powyższym zaczęłam się zastanawiać nad bezpieczeństwem mojego brzuszka w aucie. W końcu pas dolny w razie kolizji czy nagłego hamowania wbije się w brzuszek. Zaczęłam podróżować z zapiętym tylko górnym siadając na dolnej części pasa. Jednak nie zapewnia to wystarczającego bezpieczeństwa. Przypomniał mi się odcinek Pani Gadżet na którym prezentowała pewne rozwiązanie tego problemu.

TUMMY SHIELD

Film można obejrzeć TU Znalazłam również recenzje Gadżetu, która jest bardziej wyczerpująca. Same zobaczcie TU. Dla mnie to rewelacyjne rozwiązanie. Widziałam kilka podobnych produktów, które ciężar ciała w momencie wypadku przenoszą na biodra. Co wydało mi się gorszym rozwiązaniem. Tummy Shield przenosi ciężar ciała na uda. To co przeczytałam na stronie producenta wprawiło mnie w osłupienie. 
Tummy Shield to efekt wieloletniej pracy australijskiego inżyniera, ojca  czworga dzieci. Potrzeba jest matką wynalazków i tak było w tym przypadku.  

W trakcie pierwszej ciąży swojej żony, doszło do niegroźnego jakby się wówczas wydawało zdarzenia drogowego, które to zakończyło się na krawężniku. Nikomu nic się nie stało, było to po prostu ostre hamowanie, jakich wiele na drogach...
Ciąża przebiegała prawidłowo a córka urodziła się  o czasie. Na początku wszystko wyglądało normalnie, jednak rodzice zaobserwowali że dziewczynka nie rozwijała się prawidłowo. Udali się więc do lekarza gdzie stwierdzono uszkodzenie mózgu u dziecka.
Lekarz skomentował, że mogło się to zdarzyć w każdej chwili podczas ciąży, jednak rodzice od razu wiedzieli co było przyczyną. Kiedy opowiedzieli Neurologowi o incydencie na drodze, on potwierdził że to najbardziej prawdopodobna przyczyna urazu mózgu dziecka.
Oboje rodzice godzinami przeszukiwali internet aby znaleźć informacje dotyczące ciężarnych kobiet uczestniczących w wypadkach samochodowych. Ponieważ nie znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania zaczęli działać.  Od tego czasu misją ojca stało się znalezienie rozwiązania tego problemu i w ten sposób Tummy Shield został wynaleziony.
Twórca wykonał wiele prototypów w ciągu kilku lat. Z pomocą jednego z czołowych australijskich inżynierów specjalizującego się w dziedzinie Biomechaniki razem prowadzili wyczerpujące procedury testowania w kilku najbardziej szanowanych australijskich ośrodkach badawczych.
W ten sposób powstało Tummy Shield jest ono proste w dopasowaniu, komfortowe i łatwe w użyciu. Wierzymy, że któregoś dnia może ochronić Twoje dziecko przed uszkodzeniem mózgu lub obrażeniami kręgosłupa, a nawet ocali życie Twoje i Twojego nienarodzonego dziecka.


1 komentarze:

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail