Urlop macierzyński

Od rana w wszelkich wiadomościach trąbią o urlopie macierzyńskim. Od dziś mamy, które urodziły po 17 marca mogą cieszyć się wyborem jednego z dwóch urlopów:
  • pełnopłatny urlop 6 miesięczny.
  • płatny w 80% urlop 1 roczny. 
Tak naprawdę będą mogły skorzystać z niego mamy, które w dniu 1 września będą przebywały na urlopie macierzyńskim. Pewnie słyszałyście o akcji mam rodzących przed magiczną datą 17 marca. Opisywały brzuszki imionami swoich dzieci i przewidywaną datą urodzenia. Najbardziej wzruszyła mnie relacja mamy, która urodziła wczoraj dziecko. Mówiła ze łzami w oczach, że próbowała ze wszelkich sił urodzić właśnie dziś, a nie wczoraj. Niestety nie udało się, poród nie mógł być dłużej przedłużany ze względu na zdrowie dziecka. Zdaniem mam takie nowelizacje powinny następować z początkiem roku. Prawdę mówiąc zawsze byłby ktoś poszkodowany. W tym przypadku tracą mamy pierwszego kwartału, a gdyby przepisy obowiązywały od początku roku, były by to mamy grudniowe itd. Złotej recepty nie ma zawsze kogoś nie obejmą pewne korzyści. Drugą stroną medalu jest fakt kto skorzysta z takiego urlopu. Przecież wiele kobiet będzie bało się, że wypadną z rynku. Po za tym w przypadku rocznego urlopu dostaniemy mniej pieniędzy. Ja się cieszę z nowych przepisów mam zamiar skorzystać z takiego urlopu. Chyba, że coś się zmieni w między czasie. Drogie mamy a WY?

1 komentarze:

  1. ja sie zgadzam, ze od poczatku roku, czyli od 1 stycznia tak powinno byc, aby dzieciom jednego rocznika dac rozne szanse rozwoju.
    wiao\domo rok z mama w domu to duzo wiecej niz bylo do tej pory

    OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail