Nowości wózkowe

Miesiąc temu byliśmy zdecydowani i pewni na zakup wózeczka i fotelika. To wybraliśmy:


Bugaboo Cameleon 3 Sahara 

Cybex Aton 2 


Dziś po rozmowie z Panem z dzieciowego sklepu zwątpiłam w swoje wybory. Otóż Pan uświadomił mnie, że wszedł na rynek nowy model Bugaboo Buffalo, który jest skrzyżowaniem Cameleon i Donkey. 

Buffalo
Więcej można o nim poczytać TU. Ciekawa propozycja wydaje się większy od Cameleona i terenowy. W Polsce prawdopodobnie dostępny od jesieni 2013. Buffalo ma pewne zalety:
 • większa ładowność co za tym idzie większy dzieciaczek sobie może nim jeździć,
 • większe koła od cameleona te przednie, 
 • budkę, która rozkłada się jeszcze bardziej skuteczniej chroniąc od słońca
Ma też pewne wady w stosunku do Cameleona:
 • jest cięższy,
 • nie ma przekładanej rączki, 
 • wg mojego P. ma gorszą amortyzację
 • nie wiadomo nic na temat dodatków i adapterów. 

Po burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy się zostać przy Cameleonie. Hmm tylko kwestia koloru. Widzieliśmy na żywo Saharę i mój P. oszalał na punkcie tego koloru. Jednak Bugaboo nie ułatwia nam zadania wprowadzając nową edycje limitowaną o nazwie Jazz Up Summer w kolorze Sunny Gold, prezentuje się o tak: 


Szalenie podoba mi się ten kolorek. Niestety nie udało nam się zobaczyć go na żywo. Widzieliśmy tylko Saharę, a obok zwykłego Cameleona grafitowo- zielonego. Sahara wyglądała jaśniej, w gondoli było wszystko widać. Ten grafit był strasznie ciemny. Obawiam się, że w w przypadku sunny gold było by podobnie. Hmm jednak dyskusje trwają :)

Drugą nowością jest Cybex Aton 3, który będzie miał regulowane siedzisko i zamiast wkładki styropianowej piankę termoplastyczną. Przy zastosowanych unowocześnieniach charakteryzuje się takim samym bezpieczeństwem. Fotelik będzie miał większa budkę chroniącą przed słońcem w dodatku będzie pasował w bazę iso fix atona 2. Tu znowu mamy problemy w dobraniu koloru. P. podoba się: 

Mi z kolei przypadł do gustu cały czarny. Jednak nasz kundello gubi białą sierść i jakoś przestał mi się podobać :). Rozważam jeszcze:


Koszt o 150zł droższy od Atona 2 Wersje kolorystyczne takie same jak w poprzednim modelu. Zdecydowaliśmy z P., że poczekamy na Atona 3. Tylko te kolory....


2 komentarze:

 1. Super wybór! My też uderzamy w Cameleona. Pierwszy wybór i tego będziemy się trzymać. Sahara rewelacja. My raczej wybierzemy kolor Sand z czerwoną budką. Fotelik juz zakupiony, Maxi Cosi Pebble w kolorze czerwonym. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest łatwo wybrać kolor :P tyle opcji i takie ładne :)

  OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail