Śliczna!

Przyłapana podczas snu. Prawda, że piękna :)? To po mamusi. Zdjęcie telefonem, ale ostatnio nie mam czasu biegać po aparat. Minęły te czasy :)


Pytanie do Was mamy. Kładziecie spać swoje pociechy na poduchach? Może używacie kocyków, które układacie tak by były troszkę grubsze pod główką? Jak to jest z poduszkami? Co mama to opinia, co pokolenie to opinia.  W końcu ja z siostrą wychowane na poduchach, a i Gabi dziś spała na podusi. Babcia nam towarzyszyła cały dzień i wystarczyła chwila mojej nie uwagi.


17 komentarze:

  1. Jaka Pyzulka śliczna.
    O spaniu na poduszce się nie wypowiem. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Wiem, że na początku poduchy stosować nie zamierzamy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kwestia sporna co do podmuchy zaczyna się po kilku miesiącach, nie na poczatku. Nie kładzie się noworodka na podusi! Po 3 co najmniej miesiącach można pomyśleć o jakimś klinie lub płaskiej podusi lub kocyku. Wtedy decyduje faktycznie mama bo np. dziecko jest już niespokojne na płasko i bardziej ciekawe świata. Ale nie noworodek!

    OdpowiedzUsuń
  3. Mała jest śliczna. Co do spania - to na pewno chętnie posłucham doświadczonych mam, ponieważ zainteresowałaś mnie tematem. Ja w sumie byłam pewna, że dzieci należy kłaść na samym materacyku, bez podusi. A tu moja wiedza została zaburzona ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. ślicznotka :) my używaliśmy tzw. klina ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Wiem tyle,ze nie powinno sie kłaść noworodka na poduszce,ale jeśli położysz na takiej 1-2cm to nic sie dziać nie bedzie,wiem tyle od lekarza. Synkowi do wózka włożę podusie właśnie taka cieniutka,ale w łóżeczku póki co mieć nie bedzie. Gabi jest śliczna :)

    OdpowiedzUsuń
  6. ja jeszcze nie mama, ale pozwole sobie odpowiedzieć.

    słyszałam i mnie uczono, że pod głowę nic nie dajemy, nie podkładamy poduszki, chyba że jest to zalecane w przypadku ulewania itp.

    OdpowiedzUsuń
  7. Cudowna . Mój brat spał na dość płaskiej podusi :) a moje pewnie będzie spało tak samo

    OdpowiedzUsuń
  8. Poduszki dla niemowlaka są podobno niezalecane. Henryczek nie spal na poduszce. Jak miał kilka miesięcy, to kupiłam Mu klin, ale specjalnie tak się wiercił, żeby z niego "zjechać" i spać na płasko. Teraz od jakiś 2 miesięcy śpi na śwince chudzince z La Millou.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja przy synku nie używałam poduszki do ok. 7 miesiąca, potem spał na takiej cieniutkiej, a na prawdziwej poduszce dopiero od 2 urodzin.
    teraz też poduszki nie mamy, nawet nie kupowałam.
    Bedzie miała pod główką pieluszkę

    OdpowiedzUsuń
  10. Poduszkom mów zdecydowane nie! Ja jestem "poduszkowa" a jak się okazało w wieku nastu lat, mam problemy z kręgosłupem (jestem po operacji, lekarze mówili, że 70% moich problemów z kręgosłupem wychodzi od spania na poduszce jako niemowlę). Najlepszy jest klin, bo wkładasz go pod materac i maleństwo jest w jednej pozycji ale ciut wyżej.
    Moja Podopieczna tak śpi i, mimo iż ma już rok i tydzień, nie dostanie podusi :)
    Moja starsza Podopieczna (3,5r.) też śpi na klinie nadal.
    Jesli koniecznie chcesz poduszkę to najlepiej kłaść na niej maluszka tak, że pupka jest na tej samej wysokości co główka Ale lepiej Maleńkiej bez poduchy. A jak się odwróci nieporadnie? buzia w poduchę i się nie daj Bóg udusi... - nie chcę Cię straszyć, ale z doświadczenia niani trochę słyszałam, w wielu domach byłam :)
    Pozdrawiam.
    PS Maleńka słodziuteńka!

    www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja tak samo słyszałam że niemowlęta powinny spać bez podusi .

    OdpowiedzUsuń
  12. Gabi jest śliczna! My układaliśmy Milenkę na płaskiej poduszce od samego początku. Położna odwiedzając nas powiedziała nam, że taka płaska poduszka jest ok, chodzi o to, żeby poduszka nie była puchata. Każdy jednak ma swoją teorię na ten temat :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Nie używaliśmy poduszek przez pierwsze pół roku, chyba zresztą nawet dłużej (ok.8 miesięcy, trochę już zapominam). Nie używaliśmy też kołderek, a kocyki jedynie w czasie dnia. Podczas wypoczynku nocnego najpierw były rożki, a potem śpiworki (polecam te z Ikei:). Gdy maluch wyrósł z największego śpiworka zaczęliśmy go kłaść normalnie pod kołderką i z niewielką podusią. Ale dziecko musi być na tyle duże, by się samodzielnie obracać - inaczej istnieje ryzyko uduszenia. Można mieć różne zdania, ale każdy lekarz i położna potwierdzi, że dziecko nie powinno spać na zbyt miękkim podłożu, na poduszce, w otoczeniu zabawek, ze zbyt grubym ochraniaczem do łóżeczka, itp. bo chodzi o bezpieczeństwo dziecka. Wpisałam tylko w google: poduszka dla noworodka i wyskoczył mi cały artykuł - może niezbyt przyjemny, ale pewnie warty przeczytania: http://wiadomoscilekarskie.pl/pl/articles/item/18026/zespol_naglej_smierci_niemowlecia_sids_czynniki_ryzyka_na_ktore_mozemy_wplywac_aktualne_wytyczne_zapobiegania_sids

    OdpowiedzUsuń
  14. Słodziutka! :)
    U nas Maks śpi na płasko :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Mały myśliciel:)
    Ja nie mam doświadczenia ale nie zamierzamy używać poduszki, niby najlepiej na płasko.

    OdpowiedzUsuń
  16. Ja kłade swojego smyka na płasko. Tak zaleciła położna- tak robię.
    Pozdrawiam.
    Mamy te same problemy i wątpliwości:)

    OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail