Siłaczka

Mała już od jakiegoś czasu podnosi bardzo wysoko główkę i ją trzyma! Dziś zaobserwowałam, że podnosi jedną rączkę i w takiej pozycji sobie dynda :). Mam wrażenie, że próbuje się przekręcić :). Na brzuszku nie lubi leżeć zbyt długo, zaczęłam zakładać Małej bodziaki przez głowę i w tych dużo wygodniej Okruszkowi leżeć. Jednak nie trwa to jakoś specjalnie długo :). Potrafi trzymać wysoko głowę i drzeć się :). Taka siłaczka. Kolejnym sposobem na przedłużenie czasu na brzuszku są zabawki. Rozkładam jej tak, żeby mogła je widzieć i się zainteresować. Działa :). 


Gabi uwielbia leżeć na boczku gdy ma twarz na przeciwko mojej wtedy gada jak najęta ;) W nocy śpi na pleckach, a w dzień na obu boczkach na przemian. 

Jesteśmy na etapie wcinania rączek. 


Smoczek jej zupełnie nie smakuje. Rączki są lepsze! Czasami uda mi się  wcisnąć smoka na spacerze. Jednak w domu Mała nie daje się oszukać, a rączki czasami aż czerwone tak mocno je ciumka! Dziś dałam jej w łapki Oballa. Była delikatnie zdziwiona i próbowała wpakować go do buźki dzięki czemu zaoszczędziliśmy i tak "nadgryzione" łapulki :). Zebra jej nie szła może zbyt włochata :)?
 Nie mogę się doczekać aż Gabi świadomie będzie chwytać zabawki. Mam nadzieję, że stanie się to lada dzień. Jak to było u Waszych pociech?4 komentarze:

 1. U nas od nieświadomego łapania do świadomego przekładania, miętoszenia i pchania do buzi poszło wszystko ekspresem. Czyli u Was już niedługo;) A Gabi jest słodziutka;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudownie :)
  Ja za nic nie mogę zmotywować mojej Lili do leżenia na brzuszku... o boczkach już nie wspomnę... Tylko plecki i koniec!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna Gabi, raz dwa zacznie ci biegać po chacie więc ciesz się każdym etapem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet się nie obejrzysz jak mała będzie chwytała świadomie. Pamiętam jak przyjaciółka ma 3 tyg starsza od syna córę byliśmy u nich i podziwiałam to to fajnie chwyta i pomyślałam że antkowi do długo zejdzie zanim się nauczy i niespodzianka była bo już na drugi dzień umiał :) dzieci szybko się rozwijają

  OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail