Popełniłam literkę DIY

By zająć czymś ręce i umysł, tworzę. Zazwyczaj są to totalnie nie potrzebne rzeczy, które przy dobrych wiatrach ozdabiają dom, a przy gorszych po prostu istnieją. Tak stworzyłam literkę. Szczególnie ważną da naszej rodziny.  
 W naszym domu panuje literowy motyw. Stąd nagłe zapotrzebowanie na jakże ważną dla nas literę. B to pierwsza literka mojego, P. i oczywiście Gabi nazwiska. 

Do zrobienia literki potrzebowałam:


Pracę rozpoczęłam od poszukiwań idealnej litery. Znalazłam ją TU. Wydrukowałam największą jaką się dało. Następnie na kawałkach kartonu (im grubszy tym lepszy) odrysowałam 4 literki. Kartonów miałam dostatek akurat jakiś sprzęt wrócił z reklamacji. Wycinałam bardzo powoli nożykiem, który sprezentował mi mąż. Swoją drogą najlepszy nożyk pod słońcem!


Po wycięciu wszystkich liter i próbnym złożeniu, stwierdziłam, że dodam jeszcze jedną by wzmocnić efekt 3D.


Gdy wycięłam piątą literę, przystąpiłam do klejenia. Oczywiście literki nie były idealne, ale nie ma co się za bardzo przejmować :). Każdą po kolei skleiłam klejem do drewna. Bardzo prosta sprawa, trzeba tylko pamiętać o "ogonkach" literki. 
Później obkleiłam literkę taśmą malarską by łatwiej było przykleić warstwę zewnętrzną. 


Na początku planowałam włóczkę, ale niestety nie miałam wystarczającej ilości. W internecie znalazłam bardzo ciekawe przesłanie. Wydrukowałam z pomocą Worda w kilku egzemplarzach. Następnie wycięłam odpowiedniej szerokości paski i nakleiłam na literkę od wewnątrz i na zewnątrz, a później odrysowałam literkę B na dwóch kartkach w ten sposób powstał front i tył mojej wielkiej LITERY :). Do ozdobienia litery można użyć papieru ozdobnego czy po prostu starych gazet. Jak Wam się podoba?6 komentarze:

 1. Bardzo fajny pomysł z DIY! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Literki to fajna sprawa ;) Można takich porobić więcej i dekoracja np.z imieniem maluszka na ścianę gotowa... Super DIY!
  http://care-mg.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. wow, naprawde wypasiona literka, dajesz rade!!

  OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail