Nasza piaskownica

Na początku sezonu czyt. wakacji napaliłam się na piaskownicę. Wiecie taką hiper, super z daszkiem, ławeczkami, przykryciem. Oczywiście największą jaką znalazłam. Już klikałam kup teraz aż nagle pufff moim oczom ukazała się Teściowa mówiąca, że Gabi na piasek jest za mała.

Dni mijały. Bywaliśmy często u mojej siostry, a tam na podwórku raj dla dzieci. Plac zabaw, basen, trampolina i ..... morze piasku! Początkowo z rezerwą, a później ta kruszyna ulokowała pampersa na cieplutkim i czystym piaseczku. Po czym jak gdyby nigdy nic kopała dołek i przyglądała się babkom swojego rodzeństwa.


Jaka ja byłam dumna!. Szybko zrobiłam fotkę i mms do Teściowej. 


Przekonana o swoich racjach, rozpoczęłam namawianie P. Wybierałam, przebierałam podtykając pod nos małżonka laptopa z różnymi aukcjami. Już prawie, prawie się udało, a tu mój ślubny wyskakuje niczym Filip z konopi, że dziadek zrobi taką piaskownicę. Zaprotestowałam bo przecież te zrobione przez kogoś są najlepsze na świecie.... Dzięki Bogu za cierpliwego męża, który bardzo ładnie wyłożył mi pewne mądrości. 
"Otóż, taka piaskownica to maks na 5 lat i to zależy od impregnacji, a prawdopodobnie owych 5 lat nie wytrzyma. Przecież mamy deski, mówię Ci dziadek zrobi." Zrobił!!! Nie jest idealna, ale Gabi się podoba! Zielono, brązowa wkomponowała się w nasz ogród. Pokrywa jest, ławeczek brak, ale dziecko moje i tak woli umościć się na piasku, a ja wolę krzesło a na stole kawę.  

Podsumowując:
Piaskownica- xero kosztów, dechy z budowy, farba z garażu.
Piasek- zero kosztów, znajomości u dystrybutorów budowlanych pozwoliły załatwić super nowy nie śmigany piasek
Frajda dla dziecka bezcenna. W piasku spędzamy nawet 2 godziny dziennie! Gabi bawi się, a ja się wyleguje czego chcieć więcej? :) Jak tam drogie mamusie czy Wasze dzieci też kochają piasek?

6 komentarze:

 1. nasz dziadek też planuje zrobić piaskownicę na przyszły sezon, bo żółw piaskowy wydaje się coraz mniejszy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyobrażam sobie Kropki i Młodego w tym żółwiu :) Koniecznie musi być większa !

   Usuń
 2. Ja już rozmawiałam z moim teściem, że przygotuję mu projekt mini placu zabaw dla Basi i będzie jej robił pewno na przyszłe wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki plac zabaw i my planujemy :] także muszę wykonać projekt może połączymy siły ? :)

   Usuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail