Top 6 ulubionych zabawek

W życiu każdej mamy zdarza się chwila zwątpienia. Potrzeba minutki spokoju, czasu do regeneracji. W moim przypadku jest to całkiem przyziemna rzecz. Czasami pragnę wypić w spokoju kawę. Bez tłumaczenia, że mama ma gorącą kawę w kubku że dzieci nie piją kawy, a następnie błagania "Gabi proszę idź się pobaw". Nie wiedzieć czemu, akurat w porze kawy Gabi odczuwa silną potrzebę bycia ze mną, zadawania pytań, ciągania mnie po całym domu. Gdy nie zorganizuje Małej czasu rozpoczyna się wyjmowanie garnków, tłuczków, trzepaczek lub mąki, makaronu. Te szafki również przyciągają wasze dzieci? Jeśli tak nie muszę pisać, że patelnie lubią obijać moje białe w połysk meble? Mąka ma tendencje do roznoszenia się po całym domu, a makaron na sucho źle smakuje?
Matka nie wielbłąd pić musi. Gdy do kawusi zdarzy się rzucić okiem na gazetę to jest pełnia szczęścia. Też tak macie? 

Organizacja czasu w momencie relaksu i picia kawy osiąga  rangę mistrzostwa. W naszym przypadku spisują się proste rzeczy.

Niezmordowanie na pierwszym miejscu, zawsze i wszędzie będzie wózek, taczka w zależności od potrzeb. Zasuwa, wozi i pracuje na siebie. Dodam, że już dawno zarobił na siebie. Sprawił tyle frajdy i uśmiechu, że zapłaciłabym każde pieniądze!


Misie są najlepsze, mimo iż pochodzą z odzysku. Jak widzicie każdy z nich ma przypisaną rolę, bardzo sugestywnie mają dobrane ubranka. Wystarczy wymyślić historię by pobudzić Gabi wyobraźnie. Miś chciał iść do szkoły, ale źle się poczuł przyszedł pan doktor by zbadać misia.... itd itp. Misie chodzą do sklepu i grają w piłkę, zarzucam jakiś temat i Gabi pochłania misi świat. Na zdjęciu załapało się ich zaledwie kilka. Zwierzaki z Lego duplo odgrywają role w historiach z farmy wziętych. koniki biegają jak oszalałe, krówki jedzą trawkę, Pan jeździ na brum brum. Miś i dindwin (pingwin) nie wiadomo co tam robią, ale Gabi nie wyklucza ich z zabawy. Zwierzaki śpią, jedzą, są głaskane i przytulane. Planujemy rozszerzyć naszą kolekcję duplo. 

Kolejna zabawka z odzysku. Niby chomik, ale zwany świnią (wszystko co małe to świnia morska chomiki nie istnieją). Piszczy i zapyla po domu, lubi wkręcać nasze włochate dywany i wpierniczać się w kable, ale ile radości gdy trzeba go uratować. 


Najbardziej czasochłonna zabawa, Śrubki !!! Wkręcanie i wykręcanie to nie taka prosta sztuka. Gabi nie buduje samolotów, za to z zapałem kompletuje śrubkę z nakrętką. Zabawka spokojnie na dwie kawy i szarlotkę. 

Zabawka dla dużo starszych dzieci. Jednak Gabi pokochała te cholerne koniki miłością pierwszą. Ich domki, karuzele, lody i nie wiadomo co jeszcze są strasznie głośne.
Nasze top 6 do kawy :)

2 komentarze:

  1. A te drawniane młoteczki są super

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas też na pierwszy miejscu wózek! Wszystko do niego pakuje: poprzez książki, magnesy z lodówki, czy bidony :D

    OdpowiedzUsuń

 

Google+ Followers

Instagram

Obserwuj nas przez e-mail